Bir yıl üyeliğini doldurmuş ve üyelik gerekliliğini yerine getirmiş bir lion’un önerisi ile, kulübün adayı araştırması sonucunun olumlu olması halinde, kulüp yönetim kurulunun onayı ve daveti ile aday üye olunur. Belirlenmiş bir süre kulüp çalışmalarına ve toplantılarına aday olarak katıldıktan, gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir giriş töreni ile üyeliğe kabul edilir. Bir Lions Kulübüne üye olmanın neler kazandırdığını daha iyi anlayabilmek için bir Lion ile görüşmek aslında en çok önerilen yollardan birisidir.

Lions Kulüplerine Kimler Üye Olabilir?
18 yaşını bitirmiş, Atatürk ilkelerine bağlı, iyi ünlü, karakterli, ahlaklı, güvenilir, açık fikirli, başkalarına saygılı, aile yaşamında ve çevresinde sorumluluk sahibi, özverili ve toplumda yeri olan bir iş ya da meslek sahibi, hizmet sever, medeni haklarını kullanmaya yeterli, Lions törel ilkelerine ve amaçlarına uygun niteliklere sahip kişiler Lions Derneğine üye olabilirler. Türk vatandaşı olmayanların Lions Kulüplerine üye olabilmeleri için ikamet hakkına sahip olmaları koşulu aranır.

Üyeliğin Yararları
Lions kulüplerine üye olmanın pek çok yararı vardır. Bunlardan bazıları; gereksinim içinde bulunanlara yardım etmenin eşsiz doyumu, toplumumuzda bir fark oluşturmak, tüm dünyada gereksinim içinde olanlar üzerinde bir etki meydana getirmek, liderlik ve kişisel becerilerinizi geliştirmek, toplumun gereksinimlerini karşılamak için el birliği ile çalışmak, yeni insanlarla tanışmak, bir hizmet dokusu oluşturma fırsatı ve çeşitli vesilelerle seyahat fırsatları…

Size Tam Uyan Üyeliği Seçin…

Lions külüpleri neredeyse dünyanın her köşesindeki farklı toplumlarda çok çeşitli insanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle bizler de üye olmanın ve hizmet etmenin birden çok yolunu sunuyoruz. Lions kulüpleri, üniversite öğrencileri, çocuklar, yetişkinler ve aileler için gönüllülük programları sunmaktadır.

  • Geleneksel Üyelik: Gönüllülük programlarıyla, toplumsal hizmetlerle ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmekle ilgileniyor musunuz? Uluslararası Lions Kulüpleri (LCI) toplumdaki bireylere yerel gönüllülük projelerinde bir grup olarak beraber hareket etme olanağı sunuyor. Bireylerin, kulüpler ve LCI tarafından belirlenen üyelik koşullarına uymaları beklenmektedir. Bugün üyelik için ilk adımı atın. Yörenizdeki bir kulüple irtibata geçin, toplantılarına katılmak için başvurun.
  • Aile Üyeliği: Ailenizle beraber katılabileceğiniz özel gönüllülük programları mı arıyorsunuz? Aile üyeliği akrabaların daha düşük aidatlar ile, toplu olarak gönüllü olmasını sağlamaktadır. Aile üyeleri üyelik koşullarını yerine getirmeli, aynı evde ikamet ediyor olmalı ve aynı kulübe üye olmalıdırlar. Çocuklar üye olamazlar ancak 12 yaş altı çocukların yaşam boyu başkalarına yardıma adanmış bir kişilik yaratmalarına önayak olan “Yavrukurt Programı”na katılabilirler. Eğer ailenizin birden çok üyesi bir kulübe katılıyorsa aile üyeliği istediğinizi belirtiniz.
  • Öğrenci Üyeliği: Öğrenci gönüllü programlarımız yeni arkadaşlar edinmenizi ve aynı zamanda toplumunuzdaki diğerlerine yardım etmenize olanak tanır. Öğrenci üyeliği ile aidatlarınız düşecektir. Bir eğitim kurmunda kayıtlı iseniz ve yasal reşit olma yaşı ile 30 yaş arasındaysanız, katıldığınız kulübe öğrenci üyeliğinin avantajlarından yararlanmak istediğinizi belirtiniz.
  • Leo’dan Lion’a Üyelik: Halihazırda ya da eskiden bir Leo kulübü üyesi iseniz ve yasal reşit olma yaşı ile 30 yaş arasındaysanız daha düşük aidatlarla bir Lion olarak günüllülük hareketinize devam etme fırsatını kaçırmayın.

Lions ile ilgilendiğiniz için çok memnunuz. Eğer varolan bir Lions Kulübüne katılmak istiyorsanız:

  • Web sitemizin ‘Bize Ulaşın’ bölümüne girerek en yakınınızdaki Kulübe ulaşın.
  • Kulüple iletişime geçip ilginizi dile getirin.
  • Kulüp ve hizmet projeleri üzerine daha çok bilgi edinebilmek için toplantılarına katılıp katılamayacağınızı sorun.
  • Toplantıda üye olmak hakkındaki sorularınızı dile getirin.

Eğer yakınlarınızda bir Lions Kulübü bulamazsanız, arkadaşlarınızla “yeni bir kulüp” kurma yoluna gidebilirsiniz veya “Üye Aday Formunu” doldurun ve bize gönderin, biz de bölgenizdeki bir kulübe iletişim bilgilerinizi iletelim.

Lütfen unutmayın; bu bölümde verilen formun doldurulması Lions Kulübüne üye olunması anlamına gelmemektedir. Form sadece sizin irtibat kurmanızı sağlamak için verilmektedir. Asıl olan bir Lions Kulübüne yeteri kadar devam etmek, kulüp etkinliklerine katılmak ve kulübe üye olarak alınması yönetim kurulunca kabul edilmiş olmaktır. Ancak bu aşamalardan sonra bu form kulüp tarafından üye adayına verilir ve doldurulması istenir. Form arkalı önlü basılmalı ve aday tarafından imzalanmalıdır.

100. Yıl Hitit Lions Kulübü 2015-2016 döneminde, Lions 118Y Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni İsmet Özer Balta ve rehber Lionlarımız Vefa Atçel ile Hülya Arıkök’ün destekleriyle, İstanbul Maltepe Lions Kulübü sponsorluğunda, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nce 22 Nisan 2016 tarihinde kurulmuş, Charter gecesini 10 Mayıs 2016 tarihinde Geçmiş Dönem Konsey Başkanı Kazım Kocadağ’ın tören yönetmenliğince yapmıştır Kulübümüz, 2015-2016 döneminin MD 118 çerçevesinde “Hitit Yılı” olarak kabul edilmiş olması ve Lions’un 100. Yıl kutlamaları döneminde kurulması sonucu 100. Yıl Hitit Lions adını almıştır. Logomuzda, bağlı bulunduğumuz 118Y İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu’nun dönem renginden esinlenerek ördek başı yeşili kullanılmıştır. Hitit kartalı kanatları, Hitit güneş kursu ile Lions’un 100. Yıl logosu, logomuzu oluşturan diğer unsurlardır. Kulübümüzün yaş ortalaması 30 olması sebebiyle, Lions içinde en genç kulüplerden biridir. Kulüp içinde mühendis, doktor, siyaset bilimci, iktisatçı gibi farklı meslek ve uzmanlık alanlarında üyelerimiz mevcuttur. Kulüp adına aldığımız hemen hemen tüm kararları oy çokluğuyla almaya özellikle dikkat ediyor katılımcı ve çoğulcu demokrasiye inanıyoruz. Kendi aramızda dostluğumuzu ve birlikteliğimizi sürekli geliştirerek, tamamen tesadüf üzerine bizlerle aynı dünyayı, aynı zaman diliminde paylaşan bizden daha az şanslı insanlara umut ve destek vermek adına elimizden geleni yapmak en önemli amacımız.


Derneğimizin 2. Olağan Genel Kurul toplantısının 26 Nisan 2017 Çarşamba günü, saat 20:30 da, Marmara Yelken Kulübü salonlarında, aşağıdaki gündemi görüşmek üzere yapılmasına, İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantının 24 Mayıs 2017 Günü aynı yer ve saat de yapılmasına ve üyelere duyurulmasına, karar verilmiştir.

GÜNDEM

1) Açılış ve Saygı Duruşu
2) Başkanlık Divan’ının seçimi
3) 1 Temmuz 2017/ 30 Haziran 2018 Çalışma Dönemine ait faaliyet raporu ile Bilanço ve Gelir Gider Çizelgelerinin okunması ve müzakeresi
4) 1 Temmuz 2017 /30 Haziran 2018 Çalışma Dönemi programı ile bütçesi ve bütçe yönetmeliğinin okunması, müzakeresi ve onaylanması.
5) 1 Temmuz 2017 günü göreve başlayacak Yönetim Kurulu Başkan ve Yardımcıları ile diğer görevlilerin ve Yedek Üyelerin seçimi.
6) 1 Temmuz 2017 / 30 Haziran 2018 Çalışma Dönemi Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi.
7) Üyelik Geliştirme Komitesi Başkan yardımcısı ve üyesinin seçimi.
8) 2017/2018 Çalışma Döneminde yapılacak, Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Kurulunda ve bu Federasyonun bağlı olduğu Konfederasyon Genel Kurullarında, Derneğimizi temsil etmek için, en az üç üye ve bu üye sayısının korunması şartı ile ayrıca bu sayıya ilave olarak, derneğin 20’nin üzerindeki her 10 üyesi ve artan 5 veya fazlası için bir asıl, bir yedek delege seçimi.
9)Dilek ve Öneriler.
10)Kapanış.